Otsi
(sisesta pealkiri, autor, ISBN, märksõna)
007893 - Eesti muistendite kuldraamat

Eesti muistendite kuldraamat

007893
Reet Krusten (koostaja)
9789985719428
9.11.2012 TEA Kirjastus
Juurdetrükk
288 lk.
245x225 mm.
Neljavärvitrükk
Kõva köide

TIRAAŽ ON LÄBI MÜÜDUD!
 

Vaata ja lehitse raamatu valiklehekülgi veebis>>>>

„Eesti muistendite kuldraamatus“ on nii läbi aegade armastatud muistendeid, mille on kirja pannud Matthias Johann Eisen, Friedrich Reinhold Kreutzwald, August Jakobson, kui ka tänapäeva kirjanike Tiia Toometi, Jaanus Vaiksoo, Harri Jõgisalu, Henno Käo, Eno Raua, Jaan Vahtra, Aime Maripuu jpt loodud muistendeid.

„Eesti muistendite kuldraamat“ on teemade kaupa jaotatud tsükliteks:
1. Muistendeid maailma loomisest (Fr. R. Faehlmann, „Koit ja Hämarik“; Fr. R. Faehlmann, „Emajõe sünd“; H. Käo, „Kuidas loodi inimene“; T. Toomet, „Lapikirja ja lastekirja“ jt).
2. Muistendeid metsaroheluse, kasside ja hiirte tekkimisest (E. Kuus, „Lehed ja okkad“; M. J. Eisen, „Miks haavalehed värisevad“; M. J. Eisen, „Miks siil turtsub“; H. Jõgisalu, „Miks ööbik laulab öösiti“; A. Jakobson, „Kuidas tekkisid hiired ja kassid“ jt).
3. Muistendeid rändavatest järvedest, salapärastest saartest ja kividest (M. J. Eisen, „Kadunud järv“; Fr. R. Kreutzwald, „Toolse rannamehe tütar“; Heino Gustavson, „Helme orjakivi“; Juhan Jaik, „Kaarnakivi“ jt).
4. Muistendeid linnadest, lossidest ja peidetud varandustest (H. Käo, „Kuidas Tallinn nime sai“; Fr. R. Kreutzwald, „Miks Tallinn iial valmis ei tohi saada“; H. Gustavson, „Oleviste torni ehitamine“; M. J. Eisen, „Mäelinn“;  J. Parijõgi, „Rahakatel“ jt).
5. Muistendeid libahuntidest, koerakoonlastest ja kurjadest tõbedest (M. J. Eisen, „Rägavere näkk“;  M. J. Eisen, „Külmtõbi“; A. Jakobson, „Puujalaga katk“; J. Vaiksoo, „Soovaimu võluriik“ jt).
6. Muistendeid Vanapaganast (J. Vahtra, „Vanajumal ja Vanapagan“; M. J. Eisen, „Karuga rammu katsumas“; M. J. Eisen, „Nisu ja naerid“; H. Gustavson, „Vanapagan Karksi kandis silda ehitamas“ jt).
7. Muistendeid Suurest Tõllust ja Kalevipojast (E. Raud, „Suur-Tõll“; H. Gustavson, „Kalevipoeg Kuusalu kandis“; S. Einer, „Kalevipoja võidukivi“ jt).

„Eesti muistendite kuldraamat“ on mahukas muistendivalimik ja ka teatmeteos, milles on autorite register, pealkirjade register ja sõnaseletused.
„Eesti muistendite kuldraamatu“ on illustreerinud Jüri Arrak, Ülle Meister, Jaan Tammsaar ja Maarja Vannas-Raid.
„Eesti muistendite kuldraamat” võiks lisaks igale kodule olla igas lasteaias, koolis ja raamatukogus. Samuti on see väärtuslik kingitus eesti muistenditega sõpruse alustamiseks.

"Eesti muistendite kuldraamatu" uue kaanepildi on joonistanud Jaan Tammsaar.

Samast sarjast Kuldraamatud:
Logi sisse

Uudised  

TEA Kirjastuse Liivalaia kauplus on suletud.

ALATES 10.JUULIST TONDI KAUPLUS SULETUD!

TEA töötoad
TEA uute käsitööraamatute järgi meisterdasid, voolisid ja värvisid eri vanuses lapsed ja noored käsitööhuvilised Eesti Kaubandus-Tööstuskoja ärihooaja avamise pereüritusel 26. augustil Tartus, ERMis.

Pole võimalik lisada toodet, kuna teie ostukorvis on juba olemas toode, mida on võimalik tellida ainult otsekorraldusega ja toodete otsekorralduste perioodid on erinevad

Pole võimalik lisada toodet, kuna teie ostukorvis on juba olemas toode, mida on võimalik tellida ainult otsekorraldusega

Ei saa lisada toodet, mida on võimalik tellida ainult otsekorraldusega, kuna ostukorvis on juba olemas tavalised tooted.

Pole võimalik lisada tooteid, kuna ostukorvis on juba perioodikatooted. Saate lisada ainult perioodikatooteid.

Pole võimalik lisada perioodika toode, kuna ostukorvis on juba mitte perioodika tooted.

Pole võimalik lisada ettetellitavat toodet, kuna ostukorvis on juba tavatooted. Ettetellitavaid tooteid on võimalik tellida ainult teistest toodetest eraldi.

Pole võimalik lisada toodet, kuna ostukorvis on juba ettetellitav toode. Ettetellitavaid tooteid on võimalik tellida ainult teistest toodetest eraldi.

OK
Jah
Ei
Saada
Katkesta
Logi sisse
Katkesta
SERTIFIKAATIDEST