Otsi
(sisesta pealkiri, autor, ISBN, märksõna)
007622 - MAAILMAJAOD. Geograafia. Ajalugu. Kultuur

MAAILMAJAOD. Geograafia. Ajalugu. Kultuur

007622
TEA Kirjastus
978-9949-24-355-6
2017 TEA
Esmatrükk
240 lk.
210x270 mm.
Neljavärvitrükk
Kõva köide
Hind: 29.90 €

 

Vaata ja lehitse raamatu valiklehekülgi veebis>>>>

„MAAILMAJAOD. Geograafia. Ajalugu. Kultuur” on kõige põhjalikum ja ülevaatlikum eestikeelne teatmeteos maailmajagudest. Entsüklopeedia käsitleb kõigi maailmajagude loodust, ajalugu, rahvaid, kultuuri ja majandust.

Maailmas ei ole jalatäitki maad, mis ei kuuluks ühegi maailmajao koosseisu või vastava mandri juurde. Eestikeelses käsitluses lähtutakse põhimõttest, et maailmas on 6 maailmajagu ja ka sama palju mandreid. Maailmajaod on Euroopa, Aasia, Aafrika, Ameerika ja Antarktika ning Austraalia ja Okeaania. Mandrid on Euraasia, Aafrika, Austraalia, Põhja-Ameerika, Lõuna-Ameerika ja Antarktis. Seega tähendab ainult Aafrika ühtaegu nii mandrit kui ka maailmajagu. Hiigelsuur Euraasia manner jaguneb kokkuleppeliselt Euroopa ja Aasia maailmajaoks ning Ameerika maailmajagu Põhja-Ameerika ja Lõuna-Ameerika mandriks. Austraalia ja Okeaania hõlmab nii Austraalia mandri kui ka Vaikse ookeani saarestikke ning Antarktika maailmajao moodustavad Antarktise manner, tema lähisaared ja teda ümbritsev veeala.

„MAAILMAJAOD”  tugineb suures osas TEA entsüklopeedias ilmunud artiklitele, mida on põhjalikult ajakohastatud ja täiendatud. Uute osadena on lisatud Põhja-Ameerika, Lõuna-Ameerika ja Okeaania. Laiendatud on ka Ladina-Ameerika ja Anglo-Ameerika osa, seda eriti kultuurivaldkonnas. Sammu on peetud ka maailma poliitikas, majanduses ja kultuurivallas toimunud muutustega. Kõik maailmajaod on illustreeritud põhjalike temaatiliste kaartide, fotode, graafikute ja tabelitega.

„MAAILMAJAOD” on teadmisi ja silmaringi avardav teatmeteos kõigile, keda huvitavad meie koduplaneedi geograafia, ajalugu ja kultuur.
 

Logi sisse

Uudised  

TEA Kirjastuse Liivalaia kauplus on suletud.

ALATES 10.JUULIST TONDI KAUPLUS SULETUD!

TEA töötoad
TEA uute käsitööraamatute järgi meisterdasid, voolisid ja värvisid eri vanuses lapsed ja noored käsitööhuvilised Eesti Kaubandus-Tööstuskoja ärihooaja avamise pereüritusel 26. augustil Tartus, ERMis.

Pole võimalik lisada toodet, kuna teie ostukorvis on juba olemas toode, mida on võimalik tellida ainult otsekorraldusega ja toodete otsekorralduste perioodid on erinevad

Pole võimalik lisada toodet, kuna teie ostukorvis on juba olemas toode, mida on võimalik tellida ainult otsekorraldusega

Ei saa lisada toodet, mida on võimalik tellida ainult otsekorraldusega, kuna ostukorvis on juba olemas tavalised tooted.

Pole võimalik lisada tooteid, kuna ostukorvis on juba perioodikatooted. Saate lisada ainult perioodikatooteid.

Pole võimalik lisada perioodika toode, kuna ostukorvis on juba mitte perioodika tooted.

Pole võimalik lisada ettetellitavat toodet, kuna ostukorvis on juba tavatooted. Ettetellitavaid tooteid on võimalik tellida ainult teistest toodetest eraldi.

Pole võimalik lisada toodet, kuna ostukorvis on juba ettetellitav toode. Ettetellitavaid tooteid on võimalik tellida ainult teistest toodetest eraldi.

OK
Jah
Ei
Saada
Katkesta
Logi sisse
Katkesta
SERTIFIKAATIDEST