Otsi
(sisesta pealkiri, autor, ISBN, märksõna)
001270 - TEA rahvasõnaraamat. Eesti keel

TEA rahvasõnaraamat. Eesti keel

001270
9789985717509
2008 Tallinn
976 lk.
135x198 mm.
Ühevärvitrükk
Kõva köide
Hind: 25.50 €

Vaata ja lehitse raamatu valiklehekülgi veebis>>>>

Eesti keele rahvasõnaraamat on lihtne eesti keele sõnaraamat, mis sobib ka sellisele kasutajale, kelle teadmised eesti keele sõnadest pole kuigi põhjalikud ega süsteemsed. Sõnavalik vastab tänapäeva kasutaja põhivajadustele, andes eesti keele sõnadest kõige olulisema koos põhitähendustega. Iga sõna täpset tähendust ja kasutusvaldkonda aitavad kiiresti mõista ning meelde jätta hoolikalt valitud näitelaused ja -fraasid, millele kasutaja saab tugineda. Osade tähenduste paremaks avamiseks on kasutatud ka illustratsioone.

Sõnaartikli ülesehitus on ülevaatlik ja lihtne nii vormilt kui ka seletuste poolest. Iga märksõna juures antakse otse sõnaartikli alguses sõna kõik olulisemad grammatilised vormid ja sõna seletus. See annab kindluse nii sõna suuliseks või ka kirjalikuks kasutamiseks. Sõnaartiklid on koostatud nii, et kasutaja ei pea enam sirvima lisamaterjale, vaid leiab kõik olulisema otse sõnaraamatust.

Artiklite lõpus on keelekommentaarid, milles esitatakse sõnadevahelisi seoseid või osutatakse klassikalistele veaohtlikele kohtadele nii sõna kirjapildis, muutevormides kui ka tähenduste eristamises. Keelekommentaaridel on ühest küljest sõnaraamatu kasutajat abistav roll, kuid teisest küljest ka keele mõistmist ja veatut tarvitamist õpetav roll. Nende kaudu on viidatud tähendus- ja vormiseostele, keerulistele kasutus- või õigekirjajuhtudele, kuid antud ka muid juhtnööre keelekaride ületamiseks. Nii sobib see sõnaraamat suurepäraselt enese täiendamiseks ja arendamiseks.

Omaette väärtuseks tuleb pidada õigekirjareeglite osa sõnaraamatu lisaosas. Selles on toodud põhiline eesti õigekirja puudutavatest küsimustest ning kõiki reegleid saadavad näited. Lisaossa kuuluvad veel valik Eesti kohanimesid ja lühiülevaade eesti keele sõnatuletusliidetest koos näidetega.

TEA rahvasõnaraamat on oma praktilisuses ja lihtsuses hea ja arendav abimees nii vanale kui ka noorele sõnaraamatukasutajale.

Samast sarjast TEA rahvasõnaraamatud:

Seotud tooted  

001059 - Võõrsõnastik VS2015

Võõrsõnastik VS2015

TEA Kirjastus
04.06.2015 Tallinn
Tavahind: 31.90 €
Soodushind: 28.70 €
Logi sisse

Uudised  

TEA Kirjastuse Liivalaia kauplus on suletud.

ALATES 10.JUULIST TONDI KAUPLUS SULETUD!

TEA töötoad
TEA uute käsitööraamatute järgi meisterdasid, voolisid ja värvisid eri vanuses lapsed ja noored käsitööhuvilised Eesti Kaubandus-Tööstuskoja ärihooaja avamise pereüritusel 26. augustil Tartus, ERMis.

Pole võimalik lisada toodet, kuna teie ostukorvis on juba olemas toode, mida on võimalik tellida ainult otsekorraldusega ja toodete otsekorralduste perioodid on erinevad

Pole võimalik lisada toodet, kuna teie ostukorvis on juba olemas toode, mida on võimalik tellida ainult otsekorraldusega

Ei saa lisada toodet, mida on võimalik tellida ainult otsekorraldusega, kuna ostukorvis on juba olemas tavalised tooted.

Pole võimalik lisada tooteid, kuna ostukorvis on juba perioodikatooted. Saate lisada ainult perioodikatooteid.

Pole võimalik lisada perioodika toode, kuna ostukorvis on juba mitte perioodika tooted.

Pole võimalik lisada ettetellitavat toodet, kuna ostukorvis on juba tavatooted. Ettetellitavaid tooteid on võimalik tellida ainult teistest toodetest eraldi.

Pole võimalik lisada toodet, kuna ostukorvis on juba ettetellitav toode. Ettetellitavaid tooteid on võimalik tellida ainult teistest toodetest eraldi.

OK
Jah
Ei
Saada
Katkesta
Logi sisse
Katkesta
SERTIFIKAATIDEST