Otsi
(sisesta pealkiri, autor, ISBN, märksõna)
001086 - TEA KOOLISÕNASTIK. Eesti keel + CD-ROM

TEA KOOLISÕNASTIK. Eesti keel + CD-ROM

001086
TEA Kirjastus
9789985714928
2008 TEA
1. trükk
1216 lk.
135x198 mm.
Kahevärvitrükk
Raamat+CD-ROM
Hind: 28.90 €

Vaata ja lehitse raamatu valiklehekülgi veebis>>>>

TEA eesti keele koolisõnastiku“ ülesanne on õpetada eesti keele kasutamist ning pakkuda seejuures nii õppijale kui ka õpetajale igakülgset abi. Koos TEA koolisõnastiku sarja kuuluva „Võõrsõnade“ köitega, mis ilmus 2006. aastal, on õppijal nüüdsest kaks põhjalikku tänapäevast eesti keele õppimise abimeest koos arvutiversiooniga ka CD-ROMidel. Eesti keele koolisõnastikus ei ole käsitletud võõrsõnu, eeldame, et nende kohta vaatab kasutaja TEA koolivõõrsõnastikku. „TEA eesti keele koolisõnastik“ toetab ühekorraga nii sõna vormide kui ka tähenduse õppimist. Vormide esitus on ülevaatlik, loobutud on tüübinumbritest. Probleemsete sõnavormide kasutamist on selgitatud näitelausete abil ja nende kaudu harjub õppija neid ka ise õigesti rakendama. Esimest korda on tähenduse avamisel kasutatud illustratsioone, sest mitmesuguste vanade ja tundmatute esemete puhul, näiteks ahter, kada, kaelkoogud, kahv, märss ja värten, ei pruugi pelk selgitus olla õpilasele piisav.

„TEA eesti keele koolisõnastik“ paneb suurt rõhku sõnamoodustusele ja lauseõpetusele. Käsitlemist leiab nii tuletiste kui ka liitsõnade moodustamine. Sõnade liitumise kohta on toodud ohtrasti näiteid, mis annavad õppijale sõnamoodustamisel tuge ja enesekindlust. Igas sõnaartiklis on näitelaused koostatud nii, et need ennetaksid lauseõpetuslikke probleeme ja teeksid süntaksi õppimise lihtsamaks. Käsitlemist on leidnud ka stiiliõpetus. Stiilidel aitavad vahet teha stiilimärgendid ning stiilidest arusaamist toetavad näitelaused.

Omaette väärtus on sõnaraamatu lisaosa, mille keskmes on ülevaatlik ja rohkete näidetega „Eesti õigekirjareeglid“. Peale selle kuuluvad lisaossa valik Eesti kohanimesid koos iga kohanime puhul kasutatava kohakäändega ning ülevaade levinumatest tuletusliidetest koos näidetega. Kogu materjal on salvestatud ka CD-ROMile. Sõnaraamatu tulemuslikuks kasutamiseks on raamatu kaane sisekülgedele paigutatud põhjalik juhend.

Samast sarjast TEA koolisõnastikud:

Seotud tooted  

001078 - TEA KOOLISÕNASTIK. Võõrsõnad + CD-ROM
Tavahind: 17.60 €
Soodushind: 15.85 €
Logi sisse

Uudised  

TEA Kirjastuse Liivalaia kauplus on suletud.

ALATES 10.JUULIST TONDI KAUPLUS SULETUD!

TEA töötoad
TEA uute käsitööraamatute järgi meisterdasid, voolisid ja värvisid eri vanuses lapsed ja noored käsitööhuvilised Eesti Kaubandus-Tööstuskoja ärihooaja avamise pereüritusel 26. augustil Tartus, ERMis.

Pole võimalik lisada toodet, kuna teie ostukorvis on juba olemas toode, mida on võimalik tellida ainult otsekorraldusega ja toodete otsekorralduste perioodid on erinevad

Pole võimalik lisada toodet, kuna teie ostukorvis on juba olemas toode, mida on võimalik tellida ainult otsekorraldusega

Ei saa lisada toodet, mida on võimalik tellida ainult otsekorraldusega, kuna ostukorvis on juba olemas tavalised tooted.

Pole võimalik lisada tooteid, kuna ostukorvis on juba perioodikatooted. Saate lisada ainult perioodikatooteid.

Pole võimalik lisada perioodika toode, kuna ostukorvis on juba mitte perioodika tooted.

Pole võimalik lisada ettetellitavat toodet, kuna ostukorvis on juba tavatooted. Ettetellitavaid tooteid on võimalik tellida ainult teistest toodetest eraldi.

Pole võimalik lisada toodet, kuna ostukorvis on juba ettetellitav toode. Ettetellitavaid tooteid on võimalik tellida ainult teistest toodetest eraldi.

OK
Jah
Ei
Saada
Katkesta
Logi sisse
Katkesta
SERTIFIKAATIDEST