Otsi
(sisesta pealkiri, autor, ISBN, märksõna)
009108 - Eesti kollijuttude ja -salmide kuldraamat

Eesti kollijuttude ja -salmide kuldraamat

009108
978-9949-24-252-8
13.11.2014 TEA
Juurdetrükk
236 lk.
245 x 225 mm.
Neljavärvitrükk
Kõva köide
Hind: 25.00 €

Vaata ja lehitse raamatu valiklehekülgi veebis>>>>

TEA Kirjastuse kuldraamatute sarja kolmeteistkümnes raamat toob lugejateni väikese hirmu ja närvikõdi.
Lastele on alati meeldinud pimedas üksteisele õudusjutte rääkida. Südame alt võtab õõnsaks, kui ette kujutada, kuidas kummitused ja kodukäijad vanades majades ringi käivad, luupainajad magajaid vaevavad, näkid inimesi vetemaailma veavad, nõiad oma nõidustükke ja moondamisi teevad, vampiirid verd imevad, tulnukad inimesi kaasa viivad ... Brr!

Sageli võib üksi hämaras kodus endale kõiksugu asju ette kujutada: küll kolistab keegi voodi all, küll liigub keegi mujalgi ringi ... Palju hirmutavat on hämaras õueski, sest puude vahelt säravad vist kellegi silmad ja järsku lõhestab õhtuvaikust õõvastav hõige ja kellegi nutt ... Kes küll seal pimeduses olla võiks?

„Eesti kollijuttude ja -salmide kuldraamatus” on palasid nii eesti rahvaluulest kui tänapäeva autoritelt. Siin on luuletusi, muinasjutte, muistendeid ja tõsielulisi lugusid nii lähiminevikust kui ka aastasadade hämarusest.

Kuldraamatu esimeses osas „Kollide kokkutulek” tekitavad hirmujudinaid kollid, tondid, kummitused, kodukäijad, luupainajad, kratid, tulnukad ja vampiirid. Siit saame lugeda nii meie esivanemate uskumustest üleloomulike nähtuste kohta kui ka tänapäeva autorite samateemalisi jutte ja luuletusi.

„Paganad Paganamaalt” pajatab lugusid vanapaganast, kes sageli oma juhmuse ja lihtsameelsuse tõttu inimestele alla peab vanduma.

„Nõia elu, nõia elu ...” heidab pilgu nõidade ja moondajate tumedatele tegudele. Kuid kas iga nõiana tunduv kuju alati nõid ongi?

„Salapärast metsapõues ja vetevallas” praotab ust looduse hingestatud maailma. Juba vanadel aegadel teati, et loodusega tuleb hästi läbi saada, muidu võivad tagajärjed veel kaua tunda anda.

Viimane osa „Hirmul on suured silmad” peaks appi tulema kõigile lastele, kes ei julge magama jääda või kardavad üksi kodus olla. „Kui kolli ei karda, siis kolli ei tulegi. Kui kolli ei karda, siis kolli ei olegi,” ütleb ema väikesele Kaurile Tiia Toometi jutus „Hirmulugu”. Kuldsed sõnad!

Põnevaid lugemiselamusi, avastamis- ja äratundmisrõõmu ning kollihirmust ülesaamist kogu perele!

 

 

Kunstnik: Valdek Alber, Karel Korp, Ülle Meister, Priit Rea, Elina Sildre, Milvi Torim
Samast sarjast Kuldraamatud:

Seotud tooted  

009125 - Maailma rahvaste muinasjuttude kuldraamat
Tavahind: 27.90 €
Soodushind: 25.10 €
009059 - Eesti unejuttude ja -salmide kuldraamat

Eesti unejuttude ja -salmide kuldraamat

Olivia Saar (koostaja)
2014 UUS juurdetrükk
009076 - Eesti naljajuttude ja -salmide kuldraamat

Eesti naljajuttude ja -salmide kuldraamat

Eve Leete (koostaja)
22.11.2013 TEA
009069 - Eesti loomajuttude ja -salmide kuldraamat

Eesti loomajuttude ja -salmide kuldraamat

Eve Leete (koostaja)
21.06.2013 TEA
Logi sisse

Uudised  

TEA Kirjastuse Liivalaia kauplus on suletud.

ALATES 10.JUULIST TONDI KAUPLUS SULETUD!

TEA töötoad
TEA uute käsitööraamatute järgi meisterdasid, voolisid ja värvisid eri vanuses lapsed ja noored käsitööhuvilised Eesti Kaubandus-Tööstuskoja ärihooaja avamise pereüritusel 26. augustil Tartus, ERMis.

Pole võimalik lisada toodet, kuna teie ostukorvis on juba olemas toode, mida on võimalik tellida ainult otsekorraldusega ja toodete otsekorralduste perioodid on erinevad

Pole võimalik lisada toodet, kuna teie ostukorvis on juba olemas toode, mida on võimalik tellida ainult otsekorraldusega

Ei saa lisada toodet, mida on võimalik tellida ainult otsekorraldusega, kuna ostukorvis on juba olemas tavalised tooted.

Pole võimalik lisada tooteid, kuna ostukorvis on juba perioodikatooted. Saate lisada ainult perioodikatooteid.

Pole võimalik lisada perioodika toode, kuna ostukorvis on juba mitte perioodika tooted.

Pole võimalik lisada ettetellitavat toodet, kuna ostukorvis on juba tavatooted. Ettetellitavaid tooteid on võimalik tellida ainult teistest toodetest eraldi.

Pole võimalik lisada toodet, kuna ostukorvis on juba ettetellitav toode. Ettetellitavaid tooteid on võimalik tellida ainult teistest toodetest eraldi.

OK
Jah
Ei
Saada
Katkesta
Logi sisse
Katkesta
SERTIFIKAATIDEST