Otsi
(sisesta pealkiri, autor, ISBN, märksõna)
007043 - 50 klassikut. Müüdid

50 klassikut. Müüdid

007043
Gerold Dommermuth-Gudrich
9985713893
2004 TEA
1. trükk
312 lk.
160x230 mm.
Neljavärvitrükk
Kõva köide

TIRAAŽ ON LÄBI MÜÜDUD!

Ülevaatlik teatmeteos 50 tähtsamast müüdist. Lühiesseedes jutustatakse ümber kõik müüdid, pidades silmas ka tänapäeva. Peale arvukate selgituste antakse edasi anekdoote ning kõrvaldatakse arusaamatusi. Faktilehekülgedel viidatakse müütide allikatele ning kirjandus- ja kunstiteostele, milles nad edasi elavad; antakse ka lugemis-, kuulamis- ja filmisoovitusi. Kriitiline hindamissüsteem võimaldab ühe pilguga näha, mis ühe või teise müüdi igikestvaks teeb. Raamat algab kronoloogiaga ja lõpeb põhjaliku isikuregistriga.

Achilleuse kand * Adonis * Sõjakad amatsioonid * Amphitryon * Antigone * Apollon * Atlas * Kaos ja Kosmos * Kirke * Daidalos ja Ikaros * Danae ja kullavihm * Diana, neitsilik kütt * Dionysos * Dioskuurid * Erinnüsed * Minerva öökull * Europe * Hades ja Tartaros * Hektor ja Andromache * Ilus Helena * Hera ja Io * Herakles ja Augeiase tallid * Hermes * Iphigeneia * Kassandra * Theseus ja labürint * Medeia * Medusa pea * Muusad * Emajumalannad * Narkissos * Oidipus * Oraakel * Paan, saatürid ja sileenid * Parise otsus * Pegasos * Perseus ja Andromeda * Poseidon ja merejumalused * Prokrustese säng * Prometheus * Pygmalion * Sireenide laul * Sisyphose töö * Tantalose piinad * Titaanid ja gigandid * Trooja hobune * Venus ja Amor * Ajastud * Kentaurid * Kükloobid

Achilleuse kandu haavatakse, Adonis läheb üle tee, naised võivad muutuda fuuriateks, Amori nool on ikka veel teel ja paljud ei saa Oidipuse kompleksist üle. Antiikmüüdid ei ole jätnud jälge üksnes meie argikeelde, vaid ka kirjandusse ja paljudesse kunstiteostesse, mis enamasti on erootilised. Müüdid täiskasvanutele: lõbus jutustus ja põnevad selgitused.

  • 50 põnevat lühiesseed
  • 50 lehekülge fakte kiire ülevaaate saamiseks
  • lühihinnangud
  • sõnastik
  • teose- ja isikuregister
  • üle 300 värvilise illustratsiooni
  • palju paralleele kunstist, filmist ja igapäevaelust
     
Samast sarjast 50 klassikut:

Seotud tooted  

2481 - Maailma müüdid

Maailma müüdid

Tony Allan (koostaja)
2009 Ilo
Logi sisse

Uudised  

TEA Kirjastuse Liivalaia kauplus on suletud.

ALATES 10.JUULIST TONDI KAUPLUS SULETUD!

TEA töötoad
TEA uute käsitööraamatute järgi meisterdasid, voolisid ja värvisid eri vanuses lapsed ja noored käsitööhuvilised Eesti Kaubandus-Tööstuskoja ärihooaja avamise pereüritusel 26. augustil Tartus, ERMis.

Pole võimalik lisada toodet, kuna teie ostukorvis on juba olemas toode, mida on võimalik tellida ainult otsekorraldusega ja toodete otsekorralduste perioodid on erinevad

Pole võimalik lisada toodet, kuna teie ostukorvis on juba olemas toode, mida on võimalik tellida ainult otsekorraldusega

Ei saa lisada toodet, mida on võimalik tellida ainult otsekorraldusega, kuna ostukorvis on juba olemas tavalised tooted.

Pole võimalik lisada tooteid, kuna ostukorvis on juba perioodikatooted. Saate lisada ainult perioodikatooteid.

Pole võimalik lisada perioodika toode, kuna ostukorvis on juba mitte perioodika tooted.

Pole võimalik lisada ettetellitavat toodet, kuna ostukorvis on juba tavatooted. Ettetellitavaid tooteid on võimalik tellida ainult teistest toodetest eraldi.

Pole võimalik lisada toodet, kuna ostukorvis on juba ettetellitav toode. Ettetellitavaid tooteid on võimalik tellida ainult teistest toodetest eraldi.

OK
Jah
Ei
Saada
Katkesta
Logi sisse
Katkesta
SERTIFIKAATIDEST