Otsi
(sisesta pealkiri, autor, ISBN, märksõna)
009069 - Eesti loomajuttude ja -salmide kuldraamat

Eesti loomajuttude ja -salmide kuldraamat

009069
Eve Leete (koostaja)
978-9949-24-191-0
21.06.2013 TEA
Esmatrükk
236 lk.
245 x 225 mm.
Neljavärvitrükk
Kõva köide

LÄBI MÜÜDUD!

Vaata ja lehitse raamatu valiklehekülgi veebis>>>>

„Eesti loomajuttude ja -salmide kuldraamat” koondab jutte ja luuletusi inimese karvastest ja sulelistest sõpradest. Lisaks enam kui poolesaja autori loomingule on kogumikus palasid eesti rahvaluulest – rahvalaule, muinasjutte ja muistendeid. „Eesti loomajuttude ja -salmide kuldraamatus” on järgmised osad:
1. Lugusid ja luuletusi koduloomadest ja -lindudest
Erika Esopi „Kits kapsaaias”, Heljo Männi „Talleke tantsib”, setu muinasjutt „Härja maja”, Ernst Enno „Notsu laul”, Merca „Lehmalaul”, Wimbergi „Lehm paksus metsas”, Marta Sillaotsa „Lugu vana kana kolmest tütrest”, Leida Tigase „Siga varrudel”, J. Oro „Minu hani” („Minu valge hani täna plehku pani...”) jt.
2. Lugusid ja luuletusi metsaelanikest
August Jakobsoni „Hundi ja jänese talvekorter”, Ernst Särgava „Rebane varastab taadi kalad”, Erika Esopi „Edev jänku”, Eino Sepa „Karuoti öine retk”, Paul-Eerik Rummo „Hundi teretamine”, Mari Saadi „Põdrasamblatee”, Ott Arderi „Siidivend siil”, Helvi Jürissoni „Pulmapidu siiliperes”, Uno Leiese „Muti metroo”, Heljo Männi „Pillerpall”, Harri Jõgisalu „Käopoja tänu”, Jaan Kaplinski „Pääsuke Tiia ja pääsuke Tiit”, Jaan Rannapi „Vares Jaagu langevarjuhüpe” jt.
3. Lugusid ja luuletusi kaladest ja konnadest
Helgi Mulleri „Särav särg”, Olivia Saare „Kavalad kalad”, Hando Runneli „Räimekene, mis sa räägid”, August Jakobsoni „Kaval konn ja edev kurg”, Henno Käo „Haug ja silk”, Helvi Jürissoni „Konnadel ei ole kodu”, eesti muinasjutt „Säga ja kiisk” jt.
4. Lugusid ja luuletusi putukatest-mutukatest
Heiki Vilepi „Aasa peal”, Helle Laasi „Päikesevarjuga lepatriinu”, Eino Sepa „Lepatriinu leetrid”, Leida Tigase „Naabrimehe ahned mesilased”, Hando Runneli „Nutikas lutikas”, Ilmar Trulli „Tigu paneb pidu” ja „Intervjuu mesilasega”, Jaan Rannapi „Tigu Tõnu tee tippu”, Ernst Enno „Üks rohutirts läks kõndima”, Valeria Räniku „Ämbrik ja ümblik” , Kalju Saaberi „Sajajalgse saunaskäik” jt.
5. Lugusid ja luuletusi madudest ja sisalikest
Leida Tigase „Sisaliku suured sugulased”, Milvi Panga „Sisalik”, Heljo Männi „Sisin-susin”, August Jakobsoni „Teistre tüdruk ja ussikuningas” ning „Ööbik ja vaskuss”, eesti muinasjutt „Ussikuninga hari”, Kalju Kanguri „Boamadu Boo” jt.
6. Lugusid ja luuletusi kaugete maade loomadest ja lindudest
Helvi Jürissoni „Ahvi trahvimine”, Olivia Saare „Pesukaru pesupäev” ja „Lõvi Lõrr ja Jänes Jass loomaaias”, Heljo Männi „Ninakas ninasarvik”, Helvi Jürissoni „Ahvi trahvimine”, Venda Sõelsepa „Kaelkirjaku lips”, Tiia Toometi „Kuidas kaelkirjakupoeg salli sai” jt.
7. Lugusid ja luuletusi meie kõige suurematest sõpradest – koerast ja kassist
Rahvalaul „Meie kiisul kriimud silmad”, Juhan Liivi „Ega me ometi sellepärast vihased ole”, Ralf Parve „Kassi laul” („Kurr-karr, kus sa lähed? – Nurr-narr, nurme lähen...”), eesti muinasjutt „Kass ja hiir”, Karl Eduard Söödi „Meie Miisu, tiisukene”, Viivi Luige „Kes koera tahab...”, Enno Reppo „Sabaotsakesed”, Ira Lemberi „Puudli menüü” jt.
„Eesti loomajuttude ja -salmide kuldraamat” on mahukas luule- ja jutuvalimik ning ka teatmeteos, milles on luuletuste register, juttude register, autorite register ja illustraatorite register.
„Eesti loomajuttude ja -salmide kuldraamat” võiks olla nii igas kodus, lasteaias, koolis kui ka raamatukogus. Samuti on see väärtuslik kingitus igale eesti lastekirjanduse sõbrale. 

Kunstnik: Ülle Meister
Samast sarjast Kuldraamatud:

Seotud tooted  

009059 - Eesti unejuttude ja -salmide kuldraamat

Eesti unejuttude ja -salmide kuldraamat

Olivia Saar (koostaja)
2014 UUS juurdetrükk
009076 - Eesti naljajuttude ja -salmide kuldraamat

Eesti naljajuttude ja -salmide kuldraamat

Eve Leete (koostaja)
22.11.2013 TEA
009108 - Eesti kollijuttude ja -salmide kuldraamat
Tavahind: 25.00 €
Soodushind: 22.50 €
Logi sisse

Uudised  

TEA Kirjastuse Liivalaia kauplus on suletud.

ALATES 10.JUULIST TONDI KAUPLUS SULETUD!

TEA töötoad
TEA uute käsitööraamatute järgi meisterdasid, voolisid ja värvisid eri vanuses lapsed ja noored käsitööhuvilised Eesti Kaubandus-Tööstuskoja ärihooaja avamise pereüritusel 26. augustil Tartus, ERMis.

Pole võimalik lisada toodet, kuna teie ostukorvis on juba olemas toode, mida on võimalik tellida ainult otsekorraldusega ja toodete otsekorralduste perioodid on erinevad

Pole võimalik lisada toodet, kuna teie ostukorvis on juba olemas toode, mida on võimalik tellida ainult otsekorraldusega

Ei saa lisada toodet, mida on võimalik tellida ainult otsekorraldusega, kuna ostukorvis on juba olemas tavalised tooted.

Pole võimalik lisada tooteid, kuna ostukorvis on juba perioodikatooted. Saate lisada ainult perioodikatooteid.

Pole võimalik lisada perioodika toode, kuna ostukorvis on juba mitte perioodika tooted.

Pole võimalik lisada ettetellitavat toodet, kuna ostukorvis on juba tavatooted. Ettetellitavaid tooteid on võimalik tellida ainult teistest toodetest eraldi.

Pole võimalik lisada toodet, kuna ostukorvis on juba ettetellitav toode. Ettetellitavaid tooteid on võimalik tellida ainult teistest toodetest eraldi.

OK
Jah
Ei
Saada
Katkesta
Logi sisse
Katkesta
SERTIFIKAATIDEST