Otsi
(sisesta pealkiri, autor, ISBN, märksõna)
007028 - Minu vaade maale ja merele

Minu vaade maale ja merele

007028
Mati Hint
9789985716489
2007 TEA
1. trükk
672 lk.
Kahevärvitrükk
Kõva köide

TOODE ON LÄBI MÜÜDUD!

Raamat on isa pühendusteos noorena hukkunud pojale Madis Hindile (1970–2001). Madise kujunemise aega esitatakse perekonnamälestustena. Madise isa õppejõutöö võimaldas lastel isa üliõpilastega kaasas olla mitmesugustes laagrites üle kogu Eesti. Nende laagrite päevikute najal saab pildi maainimeste elust ja suhtumistest Eesti tegelikku ajaloosse. Eraldi peatükk on liivlastest ja perekondlikest reisidest liivlaste juurde Kuramaale. Madis oli andekas joonistaja ja luuletaja. Raamatus on ära trükitud kõik Madise joonistused ja luuletused, mis isal on õnnestunud leida (joonistused värvitrükis). Madise poeg Joonas Hint, kes isa hukkumise ajal oli 5-aastane, joonistas esimesel leina-aastal väga sageli oma isa taastatud pukktuulikut Saaremaal. Raamatus on need värvitrükis ära toodud. Seda raamatut kirjutama innustasid autorit paljud Madise hindajad: Paul Allik, Rudolf Rimmel, Mats Traat, Tõnis ja Eeva Vint jt; siin on nende arvamusi ja suhtumisi. Raamatu teine osa on isa leina-aja päevaraamat, õieti leebemad väljavõtted sealt. Samas on peatükke, milles arutletakse meis aeg-ajalt avalduva võime üle tunda ette ohtu, olgu siis unenägudes või füüsilise enesetundena. Raamatu kolmas osa on Madis Hindi romaani “Vaade merele” (“Ilmamaa” 2002) analüüs seostatuna romaaniväliste sündmustega. Raamatu neljandaks osaks on suguvõsalood: Madise ema Juta Bergmani põlvnemine Põhja-Eestist ning Madise isa põlvnemine Lõuna-Tartumaalt on koos tõestisündinud ajaloo kirjeldusega esitatud põhiliinides seitsme sugupõlve ulatuses. Palju ruumi on antud autori isa Oskar Hindi elule ja tema isatalule Ülprele Rõngu lähedal. Raamatu viies osa sisaldab Madis Hindi ajakirjandusliku bibliograafia (1990–2001) koos kommentaaridega.

Logi sisse

Uudised  

TEA Kirjastuse Liivalaia kauplus on suletud.

ALATES 10.JUULIST TONDI KAUPLUS SULETUD!

TEA töötoad
TEA uute käsitööraamatute järgi meisterdasid, voolisid ja värvisid eri vanuses lapsed ja noored käsitööhuvilised Eesti Kaubandus-Tööstuskoja ärihooaja avamise pereüritusel 26. augustil Tartus, ERMis.

Pole võimalik lisada toodet, kuna teie ostukorvis on juba olemas toode, mida on võimalik tellida ainult otsekorraldusega ja toodete otsekorralduste perioodid on erinevad

Pole võimalik lisada toodet, kuna teie ostukorvis on juba olemas toode, mida on võimalik tellida ainult otsekorraldusega

Ei saa lisada toodet, mida on võimalik tellida ainult otsekorraldusega, kuna ostukorvis on juba olemas tavalised tooted.

Pole võimalik lisada tooteid, kuna ostukorvis on juba perioodikatooted. Saate lisada ainult perioodikatooteid.

Pole võimalik lisada perioodika toode, kuna ostukorvis on juba mitte perioodika tooted.

Pole võimalik lisada ettetellitavat toodet, kuna ostukorvis on juba tavatooted. Ettetellitavaid tooteid on võimalik tellida ainult teistest toodetest eraldi.

Pole võimalik lisada toodet, kuna ostukorvis on juba ettetellitav toode. Ettetellitavaid tooteid on võimalik tellida ainult teistest toodetest eraldi.

OK
Jah
Ei
Saada
Katkesta
Logi sisse
Katkesta
SERTIFIKAATIDEST