Otsi
(sisesta pealkiri, autor, ISBN, märksõna)
007065 - 50 klassikut. Aiad ja pargid

50 klassikut. Aiad ja pargid

007065
Ira Diana Mazzoni
9789985715208
2006 TEA
1. trükk
280 lk.
160x230 mm.
Neljavärvitrükk
Kõva köide

Tiraaž on läbi müüdud!

Idamaade vanad loomislood, ka Piibel, algavad pea kõik sellega, et jumal loob inimese jaoks õitsva aia – kauni ja korrastatud paiga, mis laseb nautida looduse ilu allutatuna aedniku tahtele. Nii paradoksaalselt kui see ka kõlab, aga aiakunst töötab loodusele vastu ja püüab loodust üle kavaldada: ideaalses aias valitseb igavene kevad nagu paradiisiski. Alles viimasel ajal on aiakunstnikud taas avastanud looduse, püüdes koos sellega ja mitte selle vastu töötada.
Aedade ja parkide kujundusest võib välja lugeda inimkultuuri suhtumist loodusesse, nende ajalugu on ühtlasi ka inimkonna kultuurilugu.

Käesolev raamat annab ülevaate 50 aiast ja pargist, mis on vaimustanud nende kaasaegseid ja mille mõju on ulatunud läbi sajandite antiikajast tänapäevani.
Igas lühiessees on kirjeldatud vastava aia või pargi arhitektuurilist kontseptsiooni ja analüüsitud nende kunstiajaloolist tähendust. Faktilehekülg sisaldab arhitekti lühieluloo või annab informatsiooni ajastu aiateooriast ja seda mõjutanud isikutest.

Babüloni rippuvad aiad * Pompei * St. Galleni kloostriaed * Alhambra ja Generalife (Granada) * Shizi Lin (Suzhou) * Ryoanji (Kyoto) * Belvedere õu (Vatikan) * Villa Medicea di Casello (Firenze) * Botaanikaaed (Padova) * Anet * Villa d´Este (Tivoli) * Bomarzo * Villa Lante * Villa Aldobrandini (Frascati) * Hellbrunn (Salzburg) * Hortus Palatinus (Heidelberg) * Isola Bella (Lago Maggiore) * Shalimar Bagh (Lahore) * Vaux-leVicomte * Versailles * Herrenhausen (Hannover) * Fronteira (Lissabon) * Het Loo Schönbrunn (Viin) * Karlsberg (Kassel) * Nymphenburg (München) * Rousham * Stourhead * Blenheim * Sanssouci (Potsdam) * Kew Gardens (London) * Drottningholm (Stockholm) * Wörlitz * Prater (Viin) * Père-Lachaise (Pariis) * Muskau ja Branitz * Lost Gardens of Heligan (Cornwall) * Central Park (New York) * Giverny * Parc Güell (Barcelona) * Hestercombe * Villandry * Enskede metsakalmistu (Stockholm) * Villa Noailles * Sissinghurst * Louisiana muuseum * Little Sparta * Sutton Place * Parc Andrè Citroën (Pariis) * Duisburg-Nord maastikupark *

Raamatu autor Ira Diana Mazzoni on õppinud kunstiajalugu, germanistikat ja teatriajalugu. 2004. aastal sai ta Saksamaa Rahvuskomitee muinsuskaitsealase preemia. Käesolevas raamatus annab autor lisaks ülevaatele 50 kaunist aiast ja pargist ka soovitusi vastavaid teemasid käsitlevate raamatute ja kunstiteoste kohta.

· 50 sisutihedat lühiesseed
· 50 lehekülge fakte kiire ülevaate saamiseks
· lühihinnangud
· aine- ja isikuregister
· üle 300 illustratsiooni
· viited raamatutele ja kunstiteostele

Samast sarjast 50 klassikut:
Logi sisse

Uudised  

TEA Kirjastuse Liivalaia kauplus on suletud.

ALATES 10.JUULIST TONDI KAUPLUS SULETUD!

TEA töötoad
TEA uute käsitööraamatute järgi meisterdasid, voolisid ja värvisid eri vanuses lapsed ja noored käsitööhuvilised Eesti Kaubandus-Tööstuskoja ärihooaja avamise pereüritusel 26. augustil Tartus, ERMis.

Pole võimalik lisada toodet, kuna teie ostukorvis on juba olemas toode, mida on võimalik tellida ainult otsekorraldusega ja toodete otsekorralduste perioodid on erinevad

Pole võimalik lisada toodet, kuna teie ostukorvis on juba olemas toode, mida on võimalik tellida ainult otsekorraldusega

Ei saa lisada toodet, mida on võimalik tellida ainult otsekorraldusega, kuna ostukorvis on juba olemas tavalised tooted.

Pole võimalik lisada tooteid, kuna ostukorvis on juba perioodikatooted. Saate lisada ainult perioodikatooteid.

Pole võimalik lisada perioodika toode, kuna ostukorvis on juba mitte perioodika tooted.

Pole võimalik lisada ettetellitavat toodet, kuna ostukorvis on juba tavatooted. Ettetellitavaid tooteid on võimalik tellida ainult teistest toodetest eraldi.

Pole võimalik lisada toodet, kuna ostukorvis on juba ettetellitav toode. Ettetellitavaid tooteid on võimalik tellida ainult teistest toodetest eraldi.

OK
Jah
Ei
Saada
Katkesta
Logi sisse
Katkesta
SERTIFIKAATIDEST